if_photoif_put_inmenu
ПВФ Энергокомплекс
Зателефонуйте нам!
+38 (067) +38 (067) 117-96-85 Показати
+38 (099) +38 (099) 239-91-13 Показати

Догляд за тандиром

18 липня 2018

Тандир – це піч, яка вимагає поваги, і за нею потрібно правильно доглядати. Догляд за тандиром досить простий, і кожен зможе впоратися з ним. Головне – не лінуватися і робити певні дії в той момент, коли вони потрібні. Це дозволить зробити тандир довговічним.

 

Спочатку важливо правильно користуватися таким пристроєм. Адже експлуатація тандира дозволяє зберегти його довговічність і тривалу службу.

Ось основні рекомендації:

 1. Зніміть кришку і приберіть шампури і всі аксесуари.
 2. Закладіть трохи трісок, щоб тандир злегка прогрівся, після чого потрібно додати дров, які заповнять приблизно 60% об'єму печі.
 3. Розпаліть дрова, але не використовуйте засіб для розпалювання, краще всього зробити все без додавання компонентів, або використовувати самерозпалююче вугілля.
 4. Коли з внутрішньої поверхні зникне кіптяву, це говорить про те, що тандир прогрівся. На це піде приблизно 60 хвилин.
 5. Коли дрова прогорять, їх варто прибрати, можна залишити невелику кількість вугілля внизу.
 6. Закладайте продукти і чекайте, поки вони приготуються.

Як тільки ви закінчили використовувати тандир, слід провести належний догляд за ним.

Як доглядати за тандиром

 • Як тільки піч охолоджується до стану, коли її можна сміливо чіпати, можна починати очищення. Багато хто не робить першої та найпростішої процедури, а саме вона гарантує довговічність. Слід обов'язково прибрати золу, що залишилася після вугілля. Для цього використовується кочерга, совок.
 • На стінках тандира залишається жир. Якщо стінки покриті глазур'ю, то варто протерти їх вологою ганчіркою. Якщо ж стінки просто з шамотної глини і не покриті захисним шаром, то потрібно дочекатися, поки вони повністю охолонуть, після чого протерти спочатку сухою, потім вологою ганчіркою і знову сухою. Якщо ж ви будете готувати найближчим часом, цю процедуру можна не робити, жир вигорить при наступному готуванні.
 • На стінках з часом почнуть з'являтися мікротріщини. І помилка багатьох в тому, щоб відремонтувати тандир самостійно. Такі тріщинки і повинні з'являтися, це нормально, і нічого з ними робити не потрібно.
 • Не потрібно ставити тандир у дерев, біля легкозаймистих предметів. Полум'я під час розігріву може бути дуже високим.
 • Використовуйте термостійкі рукавиці під час готування і перенесенні тандира.
 • Зберігайте таку піч у сухому провітрюваному приміщенні і тоді вона прослужить довгі роки.

Догляд за тандиром досить простий, достатньо просто прибирати золу, не давати їй накопичуватися, уникати різких перепадів температур і зберігати в сухому місці. Шамотна глина не занадто вимоглива, тому ви легко зможете користуватися тандиром в домашніх умовах і насолоджуватися смачними стравами.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×